Nie Uśmiercaj BTC Zbyt Wcześnie - Nie tylko Bitcoin i Kryptowaluty Tracą na Wartości Długo i Drastycznie

3년 전

Dedykuję ten wpis wszystkim malkontentom, którzy ponownie uśmiercają Bitcoina i kryptowaluty ;)

Aktywa typu złoto czy surowce najsilniej rosną w ostatniej fazie, kiedy ludzie zobaczą, że za nami kilka lat wzrostów. Widząc wtedy, że na takiej inwestycji można było tylko i wyłącznie zarobić, do gry na rynku wchodzi tzw. ulica. Magiczne wzrosty zawsze działają na publikę. A jeżeli ludzie rzucają się na dany rynek to doprowadzają do gigantycznych wzrostów. Ulica zawsze rzuca się na dane aktywo w ostatniej fazie tworząc samemu tzw. bańkę(Nazwałbym to samospełniającą się przepowiednią). W momencie gdy zaczyna brakować kupujących, żeby dany walor odsprzedać drożej, zaczyna się panika i szukanie winnego wszędzie tam tylko nie w sobie samym.

Jednak jak poniżej wam przedstawię, drastyczne spadki i długoterminowa bessa to tylko zataczający się pewnego rodzaju cykl, w którym jeżeli dana spółka bądź kryptowaluta nie upadnie to w końcu kiedyś następuje odbicie i powrót do hossy.

Poniżej przedstawiam w formie tabelki jak długo i mocno spadały wartości danych funduszy w porównaniu do największych i najdłuższych spadków na BTC.
Bitcoin-spadki-+-ETF-Funduszy-FB-1200x900.png

Obecnie korekta/bessa rozpoczęła się 17.XII.2017 i trwa 180 dni tracąc -67%.

Jak widać na powyższym zestawieniu bessa może trwać dłuugo i zejść nawet powyżej 90% spadków wartości jednak niekoniecznie musi to oznaczać koniec. Oczywiście dane aktywo może nigdy nie zrobić nowego ATH i bujać się na jakiś poziomach przez kolejne dziesięciolecia, dlatego bardzo ważnym jest aby nie kupować na szczytach ! To jedna z podstawowych zasad aczkolwiek najczęściej łamana przez niedoświadczonych "inwestorów" oraz przez ludzką chciwość...

Przejdźmy jeszcze na chwilę do Bitcoin'a. Pytań co do jego przyszłości jest wiele ale czy nie jest za wcześnie żeby go po raz kolejny uśmiercać ? W mojej opinii obecna bessa(wliczając trend boczny) może potrwać do okolic maja 2020 roku. Czemu akurat ta data ? a dlatego, że w okolicach maja będziemy mieli kolejny halving (spadek nagrody dla górników z 12,5 BTC na 6,25)

Prócz totalnego upadku BTC jest to mój najbardziej pesymistyczny scenariusz pod, który gram. Oczywiście mam też pozytywne scenariusze, które zakładają wzrosty dużo szybciej aczkolwiek wolałbym żeby negatywny sentyment na rynku trwał jak najdłużej to możliwe😜 Niektórzy pewnie zadadzą sobie pytanie dlaczego, a dlatego, że w tym czasie będę mógł systematycznie dokupywać krypto, w których rozwój bardzo wierzę oraz cały czas robić mining ;)

Na koniec moja drobna rada dla wszystkich:
Cierpliwość i żelazne trzymanie się obranej strategii to połowa sukcesu resztę i tak zweryfikuje czas ;) Nigdy wszystkiego nie przewidzisz bo nie jesteś Maciejem wróżbitą(no chyba, że akurat jesteś to sorry :P)

Dzięki za dotrwanie do końca 💪😎✌
Jeśli się podobało zostaw po sobie jakiś ślad jeśli się nie podobało podziel się swoimi przemyśleniami😉

SzymonwSieci

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Proponuję sobie uświadomić rzecz następującą: wydobytych BTC jest około 19 milionów, w sumie ma ich być 21 milionów. Jeśli jeden człowiek chciałby mieć 1 BTC to wystarczy ich obecnie dla zaledwie 19 milionów ludzi. Jeśli dodamy do tego fakt iż wiele osób i instytucji posiada na swoich portfelach dziesiątki, setki czy nawet tysiące BTC to wychodzi na to że tylko mała garstka ludzi ma szansę stać się właścicielem 1 BTC.
Czy ty jesteś tym szczęśliwcem?
Jeśli świat będzie się rozwijał tak jak rozwijał się do tej pory to BTC jest skazany na ciągłe wzrosty, gigantyczne wzrosty. Mnie spadki cieszą tak samo jak autora tego wpisu bo ja chcę należeć do elitarnego grona posiadaczy przynajmniej 1 BTC w moim portfelu.

·

Dodałbym do tego co napisałeś, że szacunkowo 3mln BTC jest już nie do odzyskania co zmniejsza całkowitą pulę do ~18mln BTC i faktycznie w teorii jego wartość powinna rosnąć i rosnąć ;)

wg. mnie korekta skończy się w okolicach $5000 (+/- $400) lub w bardziej negatywnym scenariuszu w okolicach $3000, a trend boczny poprzedzający wzrosty rozpocznie się na w III Q lub bliżej IV Q 2018, w tym bardziej negatywnym scenariuszu. O ile nie przytrafią się jakieś znaczące zmiany geopolityczne, które mogły by mieć duży wpływ na rynki w ogóle np. wyjście któregoś kraju z UE, wulkan Yellow Stone, krach dużego Banku, jakaś nowa wojna itp.
Z krypto się nie wychodzi na zawsze, sprzedaje się tylko po to, żeby odkupić taniej. To jest rewolucja na miarę internetu i dużo osób zdaje sobie z tego sprawę, więc nawet ta wyprzedaż odbywa się ze skrzyżowanymi palcami z nadzieją, że jednak da się odkupić więcej i taniej – choć na pewno nie dotyczy to każdego projektu.

·

Ja osobiście nie jestem traderem, robiłem to przez rok czasu i strasznie to męczące -.-'
Prócz tego najlepsze wyniki i tak osiągnąłem z hodlowania. Mój najlepszy wynik to +- 7700% w 12 miesięcy na NAV. Kolejną sprawą jest, że nie wierzę w AT... jestem tutaj w pełnej zgodzie z Rafałem Zaorskim ;)
Co do zmian geopolitycznych to uważam, że kolejny kryzys gospodarczy przyniesie z sobą przetasowania granic w europie dlatego też od ponad roku robię zapasy wody i żywności w razie "W" ;)
Oczywiście mogę się mylić i wręcz chciałbym aczkolwiek widząc co się dzieje na arenie międzynarodowej to Europa jest kolosem na glinianych nogach i śmierdzi tu wojną...

Bitcoin dłuuugo będzie żył. To chyba jedyna kryptowaluta, która ma pomysł na siebie. Moim zdaniem może w przyszłości nawet wchłaniać inne krypto

·

Też jestem tego zdania, że BTC jeszcze pożyje i bardzo możliwe, że zacznie "wchłaniać" inne krypto.
Jednak nie tylko BTC ma pomysł na siebie ;) Jestem wielkim fanem projektu Nexus i Colin ma wręcz mega wizję, która jest stopniowo realizowana ;)

kiedy wszyscy sprzedają krypto ja kupuję i czekam na jeszcze większą adopcję :D