"Szefowa" (Netflix) - inspirująca, fajna bajka dla 20, 30-latków

지난달

Ten serial nie odniósł sukcesu, nad czym powiem szczerze lekko ubolewam (Netflix skasował po pierwszym sezonie, więc rozumiem, że mało ludzi obejrzało). A szkoda, bo mimo, że jest to wieczorny zapychacz to człowiek jakby się lepiej po nim czuje. Przynajmniej ja tak miałem.

7785120.3.jpg

„Szefowa” to serial o młodej kobiecie, która ma swoje zołzowskie i kulturalne oblicze. Ale nie ma pomysłu na siebie. No i kombinuje jak tu żyć w tym San Francisco. Pomysłów ma całkiem sporo, ale strzałem w dziesiątkę okazuje się internetowy kiermasz, na którym udowadnia, że jej pomysły są wręcz rozchwytywane. No i tak się to zaczyna.
Brzmi to znajomo, bo oparto produkcję o życie Sophii Amoruso, założycielki sklepu z ubraniami vintage Nasty Gal. Frustracja przekształca się w budowanie wielkiego imperium modowego. Ale wszystko ma swoją cenę.

To jest komedia, więc raczej tak łaskawie nie było, co nie zmienia faktu, że pokreślenie za pomocą humorystycznych scenek aktywność głównej bohaterki robi wrażenie. No i doceniłem, że nie jest to jakoś nieprawdopodobnie jak wymuszone. Te 13 odcinków o półgodzinnym metrażu ogląda się jednym tchem.

Serial podobno miał sporą promocję. Ale sam świat głównej bohaterki w „Realu” był bardziej brutalny. Okazało się, że nikt nie powinien tak szybko stanąć na nogi i tyle zarobić. Firma wydawała więcej niż zarabiała i upadła ;( Tego niestety nie dowiemy się z drugiego sezonu.
Ale pozostał po niej świat w postaci serialu .

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT