Kompletny Przewodnik po Etykiecie Steemit (ulepszenie 2.0 - hołd)

28일 전

Autorem tej publikacji jest @steem.history, wszystkie źródła do grafik i tekst w oryginalnej wersji językowej znajduje się tutaj Tłumaczenie zostało przygotowane na prośbę i za zgodą autora. 50% zysków z tego wpisu zostaje przeznaczone dla @steem.history

21-39-38-iStock_103138267_web_size2b6ed.jpg


Wstęp

Ten post został napisany jako hołd dla Przewodnika po Etykiecie Steemit , autorstwa @thecryptofiend. Jest to kompletna wersja Przewodnika po Etykiecie Steemit, jednak wszyscy możecie go edytować w każdym momencie, dzieląc się z nami swoimi uwagami.

Przewodnik


21-39-45-ThinkstockPhotos-523383586f9b15.jpg


Krótka definicja ze SJP


IMG_20210413_224856.jpg


Wytyczne

Nie uciekaj po napisaniu posta

21-39-55-ThinkstockPhotos-528298062598cb.md.jpg

Wszystkim nam się w życiu spieszy, ale kiedy publikujesz posty, lecz nigdy nie głosujesz ani nie piszesz komentarzy, wygląda to nieładnie. W takich sytuacjach czerpiesz korzyści ze społeczności, nie dokładając się do sukcesu innych.


Nie pisz za dużo postów

21-39-59-ThinkstockPhotos-4803120177c8aa.md.jpg

Jak wspomniałem w poprzednim punkcie, większość osób nie ma za dużo wolnego czasu. Zmiłuj się nad swoimi followersami i nie publikuj 10 postów dziennie. Nie tylko mniej osób rzeczywiście przeczyta Twoje wpisy, ale również możesz skończyć denerwując i tracąc followersów. Publikowanie częściej niż cztery razy dziennie ma też negatywny wpływ na wysokość Twoich zarobków.


Nie publikuj zdjęć i grafik z nagością bez uprzedniego tagowania ich jako NSFW

21-40-03-ThinkstockPhotos-5152331528c375.md.jpg

To bardzo ważne. Być może w Twoim kręgu kulturowym wyświetlanie grafik zawierających odsłonięte piersi na biurowym komputerze jest akceptowane społecznie, ale niekoniecznie jest tak w miejscu, w którym znajdują się Twoi czytelnicy. Miej też na uwadze, że po drugiej stronie ekranu mogą znajdować się dzieci.
Grafiki i zdjęcia nagich ciał bez tagu NSFW będą flagowanie jako niezgodne z regulaminem.


Nie oszukuj, nie plagiatuj, nie przypisuj sobie pracy innych osób.

21-40-06-ThinkstockPhotos-488052914deda9.md.jpg

To bardzo ważne. Odnosi się to do osób udających kogoś innego, by zdobyć więcej pieniędzy, czy kradnących cudze teksty i przedstawiających ich jako własne. Ogromna społeczność Cię obserwuje, więc kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Po prostu tego nie rób. Nie ważne jak wiele możesz zarobić, nie jest to warte uszczerbku na Twojej reputacji.


Nie spamuj tagami

21-40-20-ThinkstockPhotos-536510207150b2.md.jpg

Jeżeli Twój post nie dotyczy bezpośrednio konkretnego tagu, nie powinieneś go używać. Post o trąbkach, na którym umieściłeś zdjęcie trąbki nie powinien być tagowany jako "fotografia", podobnie post z dyskusją o DASH może być otagowany jako "kryptowaluta" ale nie powinien być tagowany jako "etherum". Spamowanie tagami denerwuje ludzi i jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz oflagowany niż że zyskasz nowych followersów.


Nie re-steemuj wszystkiego, co widzisz

21-40-26-ThinkstockPhotos-515315448a1a9b.md.jpg

Ta zasada idzie ramię w ramię z zakazem pisania zbyt dużej ilości postów. Re-steem to świetna opcja - nowy, atrakcyjny sposób na dzielenie się treścią z innymi, ale proszę, bądź świadomy obecności swoich followersów. Musisz zakładać, że ich feed zawiera inne wątki. Zwykły fakt, że TY interesujesz się jakimś tematem nie musi oznaczać, że i ONI będą nim zainteresowani. Zachowuj się kulturalnie i re-steemuj ograniczoną liczbę postów, o których wiesz, że zaciekawią innych.


Nie postuj niezwiązanych z artykułem postów w komentarzach

21-40-29-ThinkstockPhotos-7789558355902.md.jpg

Takie zachowanie uznawane jest za "link spamming". Wszyscy rozumiemy, że jesteś dumny ze swoich postów, ale jeśli Twój link jest niezwiązany z głównym wątkiem dyskusji, a jego wstawianie wygląda na czyste promowanie się, wygląda to źle. Ryzykujesz oflagowanie, a szanse że ktoś doceni tekst, który próbujesz rozpropagować są znikome. Istnieje świetna grupa do promowania linków. Mamy
też dedykowaną temu sekcję na forum - umieść linki w tych miejscach.


Nie proś bezpośrednio o głosy

21-40-33-ThinkstockPhotos-5886161348bc5a.md.jpg

To zasada podobna do umieszczania niezwiązanych z tematem linków. Proszenie o głosy jest w porządku, jeśli robisz to na kanale poświęconym promocji, ale powinno ograniczać się do umieszczania linka. Złą formą jest pytanie kogoś bezpośrednio o głosy czy lajki. Osobiście nie uważam, że pytanie innych czy widzieli nasz post jest złe, ale już proszenie o polubienie jest raczej nie fair i stoi w sprzeczności z duchem wzajemnego kuratorstwa. Z tego powodu niektóre osoby mogą czuć się niekomfortowo z Twoją prośbą.


Nie wymagaj odwzajemniania głosów

21-40-36-ThinkstockPhotos-6006993426a63c.md.jpg

Jeśli oddajesz swój głos z czystą intencją otrzymania tego samego w zamianq, to zachowujesz się nieprawidłowo. Głosuj jedynie na teksty, które na prawdę lubisz i nie oczekuj że inni polubią Twoje wpisy tylko dlatego, że Ty wcześniej polubiłeś ich - to całkowicie zaprzecza idei kuratorstwa. Użytkownicy mogą czuć się obrażeni Twoimi oczekiwaniami i mogą odnieść wrażenie, że nie interesuje Cię ich praca a jedynie własne zyski.


Nie przekupuj ludzi za głosy, re-steemem, followanie, nie proś bezpośrednio o pieniądze

21-40-40-iStock_71623795_SMALL45f2e.md.jpg

To dość oczywiste. Łamiąc tą zasadę, zostaniesz oflagowany i najprawdopodobniej zdenerwujesz innych. Dodatkowo, nic nie daje Ci gwarancji że opłaceni followersi nie przestaną Cię obserwować po pewnym czasie. Najprawdopodobniej tylko stracisz pieniądze i zrujnujesz swoją reputację. Słyszałem też o przypadkach bezpośredniego proszenia o pieniądze. To może być OK w przypadku akcji charytatywnej, ale NIE jest w porządku kiedy akcja charytatywna ma wspomóc Twój portfel. Wygląda to źle i zrujnuje to Twoją reputację.


Nie używaj swojego elektronicznego portfela by przyciągnąć cudzą uwagę

21-40-44-ThinkstockPhotos-5055788484bfc1.md.jpg

Steem Portfel umożliwia wysyłanie innym użytkownikom wiadomości. Niestety część osób ostatnio zaczęła go używać do wysyłania innym niewielkich kwot i równoczesnego reklamowania własnych postów lub swojego profilu. Nie rób tego. Stracisz pieniądze i zdenerwujesz wiele osób.


Nigdy nie używaj @ all w grupach

21-40-47-ThinkstockPhotos-53475900960d83.md.jpg

Oznaczasz w ten sposób wszystkich użytkowników, co jest irytujące. Są przeprowadzane pewne prace by uniemożliwić dalsze używanie tej opcji, więc prawdopodobnie wkrótce nie będzie to problemem


Nie wysyłaj bezpośrednich wiadomości do osób których nie znasz

21-40-50-iStock_83764389_SMALL83785.md.jpg

Widziałem wiele osób piszących do użytkowników z wyższym SP. To zrozumiałe, ale równocześnie jest to ingerencja w cudzą prywatność i zachowanie prawie nieuprzejme. Nie pisz do obcych osób poza przypadkami, w których wyraźnie zaznaczyli, że są z tym w porządku (na przykład zgłaszanie nadużyć do Steemcleaners i tym podobne przypadki) lub gdy masz na prawdę ważny powód by to zrobić. Sama chęć udostępnienia własnych postów nie wystarczy


Nie flaguj treści tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzasz lub ich nie lubisz

21-40-53-ThinkstockPhotos-474058353e056d.md.jpg

To poważny problem i jestem przekonany, że niektóre osoby się ze mną nie zgodzą, ale uważam że większość społeczności jest zgodna, że flagowanie przeznaczone jest na szkodliwe posty i nadużycia; nie powinno być używane jako przycisk "nie lubię". Nie podoba Ci się jakaś treść? Napisz komentarz z wyjaśnieniem dlaczego albo, jeśli Ci się nie chce lub nie masz czasu, zwyczajnie zignoruj treść z którą się nie zgadzasz.


Nie bądź stalkerem ani trollem

21-40-56-ThinkstockPhotos-512052136a774d.md.jpg

Jakiś czas temu mieliśmy użytkownika, który celowo zaczepiał kobiety w wyraźnie niesmaczny sposób. Niektórzy mogą uważać, że takie zachowania online są akceptowalne, ale ja osobiście uważam je za obrzydliwe i nachalne. Szczęśliwie system reputacji pomógł wyciszyć tą osobę, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że podobne zachowania nie będą tolerowane w naszej społecznosci. Ponadto, każde zachowanie ocierające się o przestępczość jest głupie, bowiem jego ślady są zapisane na zawsze w blockchain. Nie trzeba chyba też zaznaczać, że trollowanie nie pomoże w zwiększeniu Twojej reputacji.


zachowaj niedojrzałe uwagi dla siebie

21-40-59-iStock_70098695_SMALL0cd3c.md.jpg

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy robią niedojrzałe uwagi na temat zdjęć kobiet, których szczerze oczekiwałbym najwyżej od trzynastolatka. Wiem, że niekoniecznie są one robione w złej intencji, ale jako społeczność chcemy być przyjaźnie nastawionym, otwartym na kobiety miejscem i nie sądzę żeby podobne zachowania były w tym pomocne. Ty, jako mężczyzna, możesz uznać je za zabawne, ale nie wydaje mi się że kobiety będą to odbierały podobny sposób. Wyobraź sobie, że Twoje komentarze czyta Twoja matka.


Nie rób dramy

21-41-02-ThinkstockPhotos-514559058998c9.md.jpg

Wszyscy miewamy gorsze dni i wszyscy zachowujemy się jak kompletne dupki od czasu do czasu, ale najlepszym co możesz zrobić jest uporanie się z problemami w dorosły sposób. Trafiają się osoby, które całkowicie wychodziły z równowagi i tworzyły cały szereg zbędnej dramy. To nigdy nie wygląda dobrze. Tylko się ośmieszysz, a zapis Twoich wypowiedzi zostanie w blockchain na zawsze, by przypominać Ci o swojej chwili słabości.


Nie organizuj polowania na czarownice

21-41-05-iStock_94140785_SMALLe87cc.md.jpg

To nie jest nowe zjawisko, ale ostatnio zdarza się częściej. Użytkownicy grupują się przeciwko sobie w sposób, który nie jest zbyt przyjemny. Uważam, że słusznym jest wypunktowanie naszych problemów lub nierówności, które dostrzegasz, ale dopóki ktoś nie robi czegoś złego z premedytacją, wszelkie ataki na tą osobę czynią Steemit platformą mniej uprzejmą i otwartą na innych. To przerażające gdy grupa osób atakuje jednostkę.


Nie rób osobistych wywodów / nie pisz postów mających na celu wywołać kłótnię

21-41-07-ThinkstockPhotos-469091978c0a8c.md.jpg

Może dlatego, że jestem Anglikiem, ale nie sądzę żeby uprzejmym było pisanie całego posta skupiającego się na konkretnej osobie bez uprzedniej dyskusji i podjęcia próby rozwiązania problemu osobiście. Jeśli chcesz nazwać jakieś konkretne zachowanie, bardziej produktywnym może być napisanie o ogólnym zjawisku, by nikt nie czuł się wywołany do tablicy osobiście. Kiedy skupisz się na konkretnej osobie, jedyne co osiągniesz to eskalacja problemu i koniec końców wszyscy stracą na wizerunku.


Nie krytykuj cudzej pracy, chyba że ktoś Cię o to poprosił

21-41-10-ThinkstockPhotos-53283452377507.md.jpg

Zwykle pytam innych o ich opinię na temat mojej pracy i akceptuję krytykę (jednak nawet ja mam uczucia), ale sam fakt, że ktoś opublikował swoją pracę nie oznacza, że powinieneś ją krytykować jeśli jej nie lubisz. Nie każdy ma grubą skórę, a widziałem kilka przypadków w których cudza praca została zrównana z ziemią w nie wyborny sposób. Jeśli ktoś poprosił o krytykę, spróbuj zrobić to uprzejmie i konstruktywnie. Jeśli nie jesteś w stanie - nie wypowiadaj się


Przyznaj się do błędów; przepraszaj

21-41-14-iStock_33850824_SMALL222a7.md.jpg

Mój dawny nauczyciel ze szkoły zwykł mawiać, że potrzeba szczerości i odwagi by przyznać się do błędu. Mamy w zwyczaju udawać, że zawsze mamy rację, nawet gdy tak nie jest. Ludzie przeważnie łatwo wybaczają, więc jeśli zachowałeś się jak idiota, przyznaj się i przeproś. Inni będą Cię bardziej szanować gdy odważysz się na ten krok.


Wybacz innym

21-41-19-ThinkstockPhotos-488911307cfc2e.md.jpg

To druga strona medalu. Wszyscy czasem robimy błędy. Jeśli ktoś przeprosił i stara się poprawić, proszę daj im kolejną szansę. Trzymanie urazy nie tylko szkodzi drugiej stronie, ale również Tobie i całej społeczności. Może też sprawić, że będziesz odbierany jako niedojrzały. Część bycia dorosłym to akceptowanie porażek. Swoich i cudzych. Jak wcześniej wspomniałem, "błądzić jest rzeczą ludzką"


Zrób krok wstecz

21-41-22-ThinkstockPhotos-49039715483ec7.md.jpg

W trzymaniu się niektórych z poprzednich zasad pomaga odstąpienie od komputera i zajęcie się na chwilę czymś innym, by nabrać perspektywy. Jeśli kłócisz się i argumentujesz z innymi, daj sobie trochę czasu, odstąp od dyskusji i skup się na innych rzeczach.


Odpowiadaj na komentarze

21-41-25-ThinkstockPhotos-502936404a5f85.md.jpg

Jeśli ktoś poświęcił wystarczająco czasu by napisać komentarz pod Twoim postem, powinieneś przynajmniej poświęcić chwilę by go przeczytać i, w odpowiednich przypadkach, odpowiedzieć. To zrozumiałe, że kiedy otrzymujesz mnóstwo komentarzy nie zawsze możesz odpowiedzieć na wszystkie, jednak ignorowanie komentarzy może być odbierane jako niewdzięczność.


Pomagaj innym i dziękuj ludziom

21-41-28-ThinkstockPhotos-518142320259a9.md.jpg

Wielu z nas zna kryptowaluty i ogólny koncept. Nie dotyczy to jednak wszystkich na steemit. Każdy kiedyś zaczynał. Gdy widzisz kogoś, kto potrzebuje pomocy i ma pytanie, nie czekaj aż ktoś inny zareaguje - pomóż jeśli tylko potrafisz. To podstawy dobrej społeczności. Również nie zapomnij podziękować innym i przekazać kilka miłych slow.


udostępniaj najlepsze posty

21-41-30-ThinkstockPhotos-53084092549dcf.md.jpg

Na dole każdego posta znajdują się linki umożliwiające udostępnianie ich na Twitterze, Facebooku i LinkedIn. Bądź dobrym użytkownikiem i pomóż w udostępnianiu wartościowej treści w innych mediach społecznościowych i postuj linki w zakładce "postpromotion-other-only". W ten sposób nie tylko pomagasz osobie postującej, ale i puszczasz w świat wieści o Steemit, pokazując jak świetny kontent jest tu dostępny. Steemit nie powinien być miejscem, w którym "każdy jest tylko dla siebie"


Sprawdzaj nowe posty i kuratoruj

21-41-33-ThinkstockPhotos-489843174b5700.md.jpg

Każdego dnia wielu nowych użytkowników dołącza do Steemit. Niestety, trudno jest zostać zauważonym. Proszę, spróbuj spędzić przynajmniej odrobinę czasu na sprawdzaniu nowych postów zamiast skupiać się na własnym feedzie i trendach. Masz nie tylko szansę odkrycia nowego ukrytego klejnotu i sprawienia, że ​​nowy użytkownik poczuje się doceniony, ale możesz również zostać znacznie lepiej nagrodzony za kurację. Dotyczy to również grup: jeśli oczekujesz, że inni ludzie będą przeglądać i wybierać linki, które publikujesz, rozsądnym jest, abyś również przyjrzał się postom innych osób.


Po oflagowaniu posta zawsze napisz komentarz wyjaśniający

21-41-37-ThinkstockPhotos-1420811344a5fd.md.jpg

Myślę, że zwykła uprzejmość podpowiada, że ​​jeśli oflagujesz post, powinieneś powiedzieć dlaczego to zrobiłeś. Oczywiście, jeśli inne osoby oflagowały wcześniej post z tego samego powodu, nie jest to konieczne. Powinieneś także wrócić i sprawdzić, czy treść została zweryfikowana, edytowana, a jeśli tak, usuń flagę. Zwykłe oznaczanie i znikanie nie jest sprawiedliwe.


Weryfikuj

21-41-40-ThinkstockPhotos-514046886b8c53.md.jpg

W zasadzie jest to
punkt 4, ale piszę ponownie ponieważ chciałem zebrać wszystkie sugestie dotyczące „wykonania”. Niestety, jak to często bywa w życiu, nieuczciwi ludzie utrudniają zaufanie tym, którzy publikują na Steemit. NIE MUSISZ dokonywać weryfikacji, ale może to pomóc ludziom bardziej Ci zaufać i zdobyć więcej pozytywnych głosów.
Istnieją nawet bezpieczne sposoby, które pozwalają zachować anonimowość podczas weryfikacji. Przeczytaj ten wspaniały post od @reneenouveau, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie.


Zawsze czytaj zasady kanału, na którym piszesz

21-41-42-ThinkstockPhotos-5443119561ea0a.md.jpg

To oczywiste. Przeczytaj regulamin grupy przed pisaniem na niej. Błędy zawsze mogą się przydarzyć. Kiedy tak się stanie, przeproś i usuń swój post. Jeśli będziesz nieustannie łamać zasady, prawdopodobnie zostaniesz trwale wyciszony i nie będziesz mógł publikować w grupie

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT