Endonezya lideri Zelensky Putin'e mesaj iletti

3개월 전

_125711635_hi077076588.jpg
Endonezyalı lider: Savaşın bir an önce bitmesini istiyorum
#Rusya Devlet Başkanı #Vladimir #Putin ve #Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, #Moskova'daki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Volodymyr Zelensky ve Vladimir Putin ile art arda birkaç gün görüşen Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, ülkesinin savaşın bir an önce bitmesini istediğini söyledi.

#Putin ile #Moskova 'da görüşmelerinin ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Widodo, "Dış durum hala zor olsa da, bir çözüme ve açık diyaloga doğru ilerlemek hala önemlidir.

AFP'nin aktardığına göre, "Tüm dünya liderlerini işbirliği ruhunu canlandırmaya çağırıyorum."

Putin, görüşmelerin verimli geçtiğini belirterek, "Bugün varılan anlaşmaların Rus-Endonezya ortaklığını daha da güçlendireceğine inanıyorum" dedi.

Ancak Rus lider, olası bir küresel gıda krizi için Batı'yı suçlama fırsatını yakaladı.

"Gıda piyasalarındaki dengesizliğin, birçok ülkenin uzun yıllardır sürdürdüğü sorumsuz ekonomi politikalarının, kontrolsüz emisyonların ve teminatsız borçların birikmesinin doğrudan bir sonucu olduğunu ve durumun koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana daha da kötüleştiğini defalarca vurguladık.

Ancak Batılı ülkeler, ekonomik gidişatlarının yanlışlığını kabul etmek istemeyerek, Rus ve Belarus gübrelerinin arzına kısıtlamalar getirerek küresel tarımsal üretimi daha da istikrarsızlaştırıyor” dedi. Bölge, Rusya'nın işgali ve Karadeniz limanlarını ablukası değil.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending