یافته‌های جدید درباره‌ی رژیم غذایی سالم و کاهش وزن

3년 전

یکی از تصوراتی که تاکنون وجود داشته است، این است که داشتن رژیم غذایی متنوع و خوردن انواع غذاهای گوناگون می‌تواند منجر به کاهش وزن شود. مطالعات جدید نشان می‌دهد که کسانی که غذاهای متنوع می‌خورند، معمولاً بیشتر غذا می‌خورند و غذاهای بی فایده نیز در میان غذاهای متنوع مصرفی آنها بیشتر یافت می‌شود. بر این اساس، این‌گونه رژیم غذایی ممکن است بیشتر منجر به چاقی شود.

مطالعه‌ی جدید به سرپرستی یکی از استادان اپیدمیولوژی ژنتیک انسانی و علوم محیط زیست در دانشکده‌ی بهداشت عمومی دانشگاه تگزاس در هیوستون انجام شده است.

nutrition diet
Image credit: livestrong.com

در این مطالعه، مؤلفان مطالعات منتشر شده بین ژانویه‌ی سال ۲۰۱۰ و دسامبر سال ۲۰۱۷ را بررسی کردند، و به این نتیجه رسیدند که هیچ‌گونه شواهدی وجود ندارد که خوردن انواع بیشتر غذاها به نفع سلامتی بوده و موجب داشتن وزن سالم می‌شود.

در حقیقت، شواهد نشان می‌دهد که وقتی تعداد انتخاب‌ها و گزینه‌های غذایی بیشتر است، سبب می‌شود که افراد کمتر احساس سیری کنند و بیشتر غذا بخورند. شواهد محدودی که اکنون به دست آمده است، نشان دهنده‌ی آن است که رژیم غذایی متنوع تر در بزرگسالان با مصرف بیشتر کالری، الگوهای ناسالم غذا خوردن، و افزایش وزن همراه است.

این مقاله با عنون «تنوع غذایی: یافته‌ها برای پیش‌گیری از چاقی در جمعیت بزرگسالان: یک بیانیه‌ی مشورتی علمی از انجمن قلب آمریکا» در تاریخ نهم اوت ۲۰۱۸ در مجله‌ی گردش خون (Circulation) وابسته به انجمن قلب آمریکا منتشر شد.

در نتیجه‌گیری این مطالعه ذکر شده است که بهتر است که افراد محدوده‌ی مشخصی از غذای سالم را که در حد وسع و سلیقه‌ی آنها قرار دارد انتخاب کنند و از همان غذا مصرف کنند، تا بتوانند وزن سالمی را حفظ کنند و خوب نیست که به دنبال تنوع بالاتر غذا باشند، زیرا ممکن است اقلام غذایی ناسالم، مانند دونات، چیپس، پفک، همبرگر، و امثال آنها—حتی اگر به میزان اندک مصرف شود—برای سلامتی آنها مضر باشد.


Reference

Marcia C. de Oliveira Otto, et al.: Dietary Diversity: Implications for Obesity Prevention in Adult Populations: A Science Advisory From the American Heart Association. Circulation (9 Aug 2018), DOI: 10.1161/CIR.0000000000000595

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

بسیار ممنون

WARNING - The message you received from @minzir123 is a CONFIRMED SCAM!
DO NOT FOLLOW any instruction and DO NOT CLICK on any link in the comment!

For more information, read this post:
https://steemit.com/steemit/@arcange/phishing-site-reported-steembottracker-dot-trade

If you find my work to protect you and the community valuable, please consider to upvote this warning or to vote for my witness.