Pilates nedir hakkında bilgiler

3년 전

Pilates, Joseph Pilates adlı bir Alman adam tarafından geliştirilmiştir. Çocukken kronik olarak hastaydı, ancak kendini sağlıklı ve güçlü kılmaya kararlıydı. Bu onu bir vücut geliştirmeci olma yolunda tuttu. Ayrıca, anatomi eğitimi aldı ve elinden geldiğince egzersizi örnekledi ve sonuçları kaydetti. Sadece Batı yöntemlerini araştırmakla kalmadı, aynı zamanda Doğu yoga, tai-chi ve dövüş sanatlarını da inceledi.

Alman olmasına rağmen, I. Dünya Savaşı sırasında Britanya'da yaşıyordu. İngilizler onu bir Alman uzaylısı olarak kabul etti ve yöntemini geliştirmeye başladığı yer burasıydı. Anatomi ve egzersiz konusundaki bilgilerinden dolayı internedeyken hemşire olarak çalışmaya başladı. Pilates yönteminin oluşmaya başladığı yer burasıdır. Yataklara yaylar bağlayarak ve yaralı askerleri iyileştirmek ve iyileştirmek için egzersizler geliştirerek denemelere başladı. Modern günümüz reformcumuzun başlangıcıydı. Pilates 1923'te Amerika'ya taşındı ve ilk atölyesini New York'ta açtı ve ilk gerçek reformcuların kullanıldı. Bu ilk reformcular, yayları direnç olarak kullanan kayar yataklar gibi şekillendiler. Metodu anında, özellikle George Balanchine ve Isadora Duncan gibi dansçılar arasında bir hit oldu. Dansçılar onun yöntemini buldu. Başlangıçta “Contrology” olarak adlandırdığı ve yaralanmalarından kurtulmanın ve yaralanmaların oluşmasını engellemenin en iyi yolu. Oradan popülerlik yayıldı ve yöntem bugün bulunduğumuz yere gelişti.

Peki Pilates nedir? Joe, fiziksel ve zihinsel sağlığın el ele geçtiğine inanıyordu, bu yüzden Pilates yöntemi hem fiziksel hem de zihinsel bir antrenmandı. Yöntemi doğru hizalama, kontrol, nefes alma, akma hareketi ve konsantrasyona odaklanır. Kesin hareketleri teknik ve tekrar üzerinde kontrol üzerinde duruluyor. Pilates, çekirdeğin vücudun “güç merkezi” olduğuna inanıyordu; Bu nedenle, her Pilates sınıfındaki çekirdeğe odaklanılmıştır . Çekirdek, Transverse Abdominus'unuzdan sırt kaslarınıza kadar Pelvik Tabanınıza kadar her şeyi kapsar.

Pilates sınıfları ayrıca genel vücut gücü, esneklik oluşturur ve yağsız kas tonusu yaratır. Vurgu, vücudu şişirmeye karşı uzatmak ve vücudu kısaltmak üzerinedir. Pilates uygulaması sayesinde genel zayıflama, daha fazla esneklik ve daha fazla hareket kabiliyeti bekleyebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzla daha uyumlu hale geldiğinizi de görebilirsiniz. Zihinsel faydalar açısından, daha az stresli ve daha odaklanmış hissedebilirsiniz. Düşük etkili doğası nedeniyle, Pilates hayatın her kesiminden herkes içindir. Ek olarak, alıştırmalarınızı uygulamanıza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, pratikte plato zor. Pilates gerçekten ömür boyu sürecek bir spor rejimidir.

#sports #steemleo #sportstalksocial #steemzzang #actifit #goldvoice #travelfeed #steemkr

Writer: @erenkoypilates

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Hi @erenkoypilates,
Thank you for tagging your post with #travelfeed. However, you added more than 5 tags to your post, which is not recommended (except for tribe tags) since only the first 5 tags are indexed by Hivemind, the code that powers most Steem applications, including TravelFeed. This means, that nobody can see your post on TravelFeed, including the TravelFeed curation team. Please edit your post and place #travelfeed within the first 5 tags if you would like your post to be visible on TravelFeed and considered for curation.
Regards, @travelfeed

Did you know that you get larger upvotes when posting through TravelFeed.io? Also, thanks to the travel writing contest by @invisusmundi you can now earn up to 100 STEEM on top of the post rewards when posting through our new platform TravelFeed.io! Read the contest announcement for more information on how to participate.

We are continuously working on improving TravelFeed, recently we presented at SteemFest⁴, published our Android app and launched our Steem witness.

Please consider voting for us as a witness. If you're not sure how to do that, it's easy: Head over to our Support Us page and hit the witness voting button to vote with Steem Keychain, or Steemconnect if you are not a Keychain user. Alternatively, use this Steemconnect link or head over to the Steemit Wallet and enter travelfeed in the box.


Learn more about TravelFeed by clicking on the banner above and join our community on Discord.