Steemix ile Yeniden Merhaba

2년 전

text
Kaynak: steemit.com

Steemix

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süredir hiç bir şekilde post paylaşmıyordum. Bunun sebebi sisteme ayak uyduramamış olmam ev bu sebeple de gelir elde edemiyor olmamdı. Steemit' de tek gelirim cointurk projeleriydi. Fakat daha sonra cointurk projeleri de durdu ve steemit maceram da böylece sonlandı.

Fakat steemit' de post paylaşmasam da ara ara bakmayı ihmal etmedim ve kusadasi ekibinin yeni bir projeye başladığını öğrendim. Zaten bir site üzerinde çalıştıklarını biliyordum fakat projelerle birlikte site çalışmalarından da vazgeçtiklerini düşünmeye başlamıştım. Neyseki steemix.net geldi. Peki nedir bu steemix?

Steemix Nedir?

Steemix tıpkı busy.org gibi bir steemit.com platformudur. Fakat busy gibi global değil sadece Türklere özgüdür. Anladığım kadarıyla bunun sebebi Türklerin steemit' den yeterince gelir elde edememesidir.
Bir çok yabancı hesap steemit.com' a ait platformlardan çok fazla oy almasına rağmen bu platformlardan doğru düzgün oy alan Türk kullanıcı sayısı çok az. Bu gibi platformlardan oy alan Türk kullanıcılar da genel olarak sadece kendisine çalışıyor ve bu haliyle de topluluk bir türlü büyüyemiyor.
Fakat artık steemix.net var ve umut vaadeden bir proje. Sitede yaptığım incelemelere göre şuan kullanıcılara ciddi bir destek sağlanmıyor. Verilen oylar 0.80$ civarı. Ancak steemix.net asıl kullanıcı gelirlerinin smix token ile karşılanacağından ve steemit' in şimdikinden çok daha karlı olacağından bahsediyor.

Smix Token Nedir?

Smix token kusadasi ekibin steemix.net projesi için oluşturduğu bir smt' dir ve steemix.net kullanıcılarına bu tokenleri dağıtmayı hedefler. Steem çok düştüğü için tüm kullanıcıların gelirleri düştü. Fakat steemit.com bunu önleyebilmek adına smtleri serbest bıraktı ve kusadasi projesi smix tokenleri oluşturdu.
Smix token şu an üretilmiyor fakat eli kulağında diyebiliriz.Ayrıca kusadasi ekibi rastgele 10 kullanıcıya 1000' er tane smix tokeni airdrop olarak dağıtacağından bahsetti. Smix token ne kadar' a satılacak bilmiyorum ama 1000 token fena görünmüyor. Bunu tokenleri kapmak için şimdiden kaliteli içerik üretmeye başlayabilirsiniz.
Ayrıca smix token gobaba' de işlem görecek ve alınıp satılabilecek. İsterseniz kazandığınız tokenleri btc ya da steem' e çevirebileceksiniz. İsterseniz gobaba sayesinde direk Türk Lirası olarak da hesabınıza aktarabileceksiniz.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT