Tornavida deyip geçmeyin, hayat kurtarır.

2년 전

Merhaba arkadaşlar;


Source


Bu konuyu bi arkadaşım yazmamı istediği için yazıyorum. Bugün kü yazımı düşünürken bu başlığı vererek tornavida ile alakalı yazı yazmamı istedi ve üstüne birde dalga geçmiyorum, kesinlikle gün gelir bir tornavida hayat kurtarır diyince bir ara düşündüm ve kendisini haklı buldum.

Öncelikle tornavidayı tanıtalım.

İsim köken olarak İtalyancadan Türkçeye geçmiş ve torno-vite sözcüğünden gelimektedir.

Genellikle vida takma ve sökmede kullanılır veya aynı şekilde vidaları sıkma ve gevşetme işlemlerinde kullanılır. Kullandığınız vidanın şekline göre ucu değişebilen, birkaç çeşidi olan, genellikle düz ve yıldız olanları rağbet gören bir alet.

Tornavidalar genel olarak yaptığınız işin ciddiyeti ve sertliğinden dolayı sağlam olması için uç kısmı ve orta kısmı metalden sap kısmı ise hem elle kolay tutulabilmesi hem de, elektrik işleri ile uğraşırken çarpılmamak adına plastik veya ahşaptan yapılır. Özellikle son dönemlerde teknolojinin hayatımıza getirdiği rahatlıktan tornavida da nasibini aldı ve şarjlı olanları piyasaya çıktı. Bunları yedek batarya alırsanız uzun uzun kullanabilirsiniz. Uçları değiştirilebilir olma özelliğinden dolayı da bir çanta dolusu farklı uç ve kalınlıklardaki tornavidayı yanınızda taşımaktan kurtulmuş olursunuz.Source


Madem yazı uzuyor, yarın devam edelim...
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

WARNING - The message you received from @verifyme is a CONFIRMED SCAM!
DO NOT FOLLOW any instruction and DO NOT CLICK on any link in the comment!

For more information about this scam, read this post:
https://steemit.com/steemit/@arcange/virus-infection-threat-reported-searchingmagnified-dot-com

If you find my work to protect you and the community valuable, please consider to upvote this warning or to vote for my witness.