Tornavida deyip geçmeyin, hayat kurtarır. 2

2년 전

Merhaba arkadaşlar;


Dün başlamış olduğum tornavida isimli yazımın 2. bölümü ile karşınızdayım.

İyi okumalar.


Source

Evin hangi köşesine bakarsanız bakın, mutlaka tornavidanın yardımıyla bir şeyler yapıldığını görürsünüz. İster yıldız olsun, ister düz tornavida olsun, bazen bir duy değiştirmek için bile olmazsa olmazdır. Bir keresinde mutfağın duyunu değiştirmem gerekti, saat te geç olduğu için, evde olmayan tornavidayı dışarıdan da bulmam imkansız.

Küçük bir düz tornavida ile 3 dakikamı almayacak bir işlem için yağ bıçağıyla 40 dakika civarında efor sarfetmem gerekmişti. Diyebilirsiniz ki, çok mu önemli, lambayı tamir etmeyi bir gün sonraya bırakabilirdin, maalesef eğer çocuklu aileyseniz ve de çocuklarınız küçükse geceymiş, gündüzmüş, saat erkenmiş, geçmiş farketmez, her an mutfağa girmeniz gerekebilir.

Diyelim ki, bir yapı marketten demonte mobilya aldınız, eğer tornavidanız yoksa o mobilya sizin için evde gereksiz yer kaplayan birkaç mdfden ibarettir.

Diyelim ki, yanlışlıkla evin kapısı kapandı ve dışarıda kaldınız, burada da ince ve uzun bir düz tornavida devreye girer, anahtarcıya vereceğiniz paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Arabayla gidiyorsunuz, köy yolundasınız ve bir anda araba stop etti. Kontağa basıyorsunuz, marş kömürü azalmış, bir türlü çalışmıyor, bu durumda tornavida devreye giriyor ve elinizle dokunmamanız elektrikli kısımlara dokunarak aracı çalıştırabiliyorsunuz. (Bu söylediklerim eski araçlar içindir, yeni araçlar da böyle bir şey isteseniz de yapamazsınız)Source


 

Yarın devam ederiz...

Posted from my blog with http://fakire1sadaka.ovh/2018/07/01/tornavida-deyip-gecmeyin-hayat-kurtarir-2/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending