Dayanışma Olmadan Olmaz

2년 전

Dayanışma Olmadan Olmaz

Arkadaslar Öncelikle dayanışma nedir? Bu konuya değinmek istiyorum.
Dayanışma; bir toplumu oluşturan bireylerin dusunceleri,duygulari ve karşılıklı çıkar ilişkileri ile bir birine bağlanmasıdır.butun toplumlar yaşayışı boyunca karşılıklı dayanışma içinde hayatlarini devam ettirirler. İnsanllik tarihi boyunca bu dayanışma devam etmektedir ve devam edecektir. Çünkü dayanışma olmadan birseylerin üstesinden gelemeyiz. insanlık dayanismasi ile zorluklarla mücadele etmiş ve hayatın zor sartlari ile dayanışma sayesinde baş edebilmiş lerdir. Yediğimiz ekmeği başkasının yapmasi, giydiğimiz kıyafetleri başkasının yapması, kullandığımız esyalarin baskasi tarafindan yapılması, sağlığımızı başkasına emanet etmemiz gibi bir çok şey toplumsal dayanışma ile gerçekleşmiştir.

Bana göre dayanismanin temeli ailede başlmakatadir. Alie içerisindeki dayanışma dış dünyamızda yansimaktadir. Anne ve babanın ev işlerinde birbirine yardim etmesiyle çocuklarında bu dayanismaya ortak olması en güzel örneklerdendir.


İnsanların birbiriyle dayanışması oldugu kadar, toplumun oluşturduğu devletlerde dayanışma icerindedir.Gunumuzde çok sayida dayanışma ve yardımlaşma kurumu ve vakfı mevcuttur. Kuruluş amaçları ihtiyacı olan insalara yardim ederek günümüzün en güzel dayanışma örneğini sergilemektedirler.insanlarin olduğu gibi doğa da birbiriyle dayanışma icerisindedirki yediğimiz meyveler sebzelr aldığımız oksijen ağaçlarım birbirlerine polen dayanışması sonucu meydana gelmektedir. Doğa hayvalarla ilede dayanışma icerisindedir doğal yaşam alanı olarak hayvanları içlerinde barındırarak havanlar ise saldigi atiksal gübre ile doğa ile dayanışma içerisinde dir.


Ama üzülerek belirtmek istiyorum ki insanlar doğa ile dayanışma yerine doğayı tahrip ederek büyük kötülük yapmaktadir. İnsanlar yaşam alanlarini bir çöplüğe dönüştürerek doğa ihanet etmektedir.

 

insanoglu dayanışma içerisinde olmalı, olmaki etrafinda o kadar yardima muhtaç yoksulluk içinde aç,susuz insan varken daha çok lüks peşinde koşmayı bırakmalı. İsraftan kaçınmalı ve yardim elini uzatmalı. Dünya'nın daha güzel bir yer olmasını istiyorsak eğer dayanışma içinde olmaktan vagecmemeliyiz.

Son olarak şunu eklemek istiyorum, steemit platformunda dayanışma içinde olmazsak biryerlere gelmemiz çok zor. Bu yüzden sizlerden ricam elinizden geldiğince yardımlaşarak bu platformda beraber ayakta kalalım...

Konuyu şu atasözü ile bitirmek istiyorum

----Yalnız taş,duvar olamaz---

Teşekkür ediyorum hoşçakalın...


Resim 1

Resim 2
 


Posted from my blog with SteemPress : http://habercitr.tk/index.php/2018/07/14/dayanisma-olmadan-olmaz/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Bu konuda çok çağrı yapıldı ama gelinen nokta maalesef bu. Şu an için TR topluluğu olarak Steemit'te bulunmanın bir anlamı yok gibi geliyor bana, genelimizin oy gücü 0.01 $; bu durum çiviyle kuyu kazmak gibi bir şey. Ya tekrar toparlanacağız ya da herkes kendi alternatif yolunu çizecek.

·

Çok haklısınız ama bize yardim edenlerede nankörlük yaliyorruz sahte heaplar acip yapilan yarışmalara o şekilde katılıyoruz. Bu şekilde asla bir yerlere gelemeyiz.