CİLT SORUNLARINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

2년 전

Herkese Merhabalar 😊

Bugün sizlerle bi çoğumuzun muzdarip olduğunu bi konuya değinelim istedim. Sizler için sivilce lekeleri, güneş lekeleri için doğal yollarla kolayca hazırlayabileceğimiz kür, maske tarifleri araştırdım. Bir çoğunu da denedim ve hepimiz faydalanalım diye bu yazıyı hazırladım.

 

 


 

CİLT SORUNLARINA DOĞAL ÇÖZÜMLER


Haydi başlayalım;

 1. Tarif:
 • Domates
 • Pirinç Unu
 • Süt
Bu üçünü karıştırarak hazırlayacağımız karışımımız cilt rengini eşitlemek bütün bi görünüm sağlamak için lekeleri beyazlatma etkilidir. İçerisinde domates bulunduğu ve domateste alerjik bi besin olduğu için hassas ciltler için çok uygun bi karışım değildir. Normal ciltler rahatlıkla kullanabilirler.
 1. Tarif:
 • Pirinç Unu
 • Bal
 • Buğday Unu
 • Süt
 • Yoğurt
Bu malzemelerimizi karıştırarak uygulayacağımız karışımda içerisinde ki balın iltihap kurtucu özelliği sayesinde sivilceler daha çabuk kurur. Cilt toparlanır, yoğurt sayesinde de cilt nem dengesini sağlar. Pirinç unu ve buğday ununun besleyiciliğinin yanında karışımın içinde bulunması karışımımızı yoğun bi kıvama getirerek maske şeklinde rahatlıkla kullanabilmemizi sağlar.
 1. Tarif:
 • Haşlanmış Patates
 • Bal
 • Yoğurt
 • Limon
Bu 4 malzemeden oluşturduğumuz karışım içerisinde bulundurduğu haşlanmış patatesin damar sıkılaştırma özelliği sayesinde daha sıkı ve damarsız bir görünüm sağlayacaktır. Yoğurt ile cildi nemlendirirken limon ile birleşmesiyle de cilt lekelerine karşı savaş açacaktır.
 1. Tarif:
 • Çiğ yumurta
 • Un
 • Bal
 • Karbonat
 • Limon
Çiğ yumurtayı yüze sürmek kokusundan dolayı tiksinç gelebilir bu konuda çok ta haklısınız 😂 Ama çiğ yumurtanın ciltte çok güzel bir sıkılaştırma özelliği bulunuyor. Un koyma sebebimiz ise karışımı biraz yoğunlaştırmak. İçerisinde karbonat ve limonu aynı anda bulundurduğumuzdan dolayı karışımı sadece 2 hafta da 1 kez uygulamanızı öneririm. Hassas ciltler içinde yüzünüzde çok bekletmeden yıkamanızı öneririm.

🔺Sivilce izleri için bunlardan ayrı olarak her gece yatmadan önce eşit miktarlarda elma sirkesi ve suyu karıştırarak bir pamuk yardımıyla cildinize tonik niyetine uygulamanızı öneririm. Ancak elma sirkesinin doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Ne kadar doğalsa o kadar işe yarayacaktır.

 

 

Sizlerinde cilt sorunlarınızı gidermek için uyguladığınız doğal yöntemler var ise aşağıda yoruma eklerseniz okuyan herkese yardımcı olacağını düşünüyorum😊

 

Bugünlükte benden bu kadar. Bir sonra ki paylaşımımda görüşmek üzeree 😊

 

Sevgileeerrr 💕


Posted from my blog with SteemPress : https://iremm.timeets.xyz/2018/09/21/cilt-sorunlarina-dogal-cozumler/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Bu tarifler harika emeğinize sağlık 🤗

·

Teşekkür ederim 😊 beğenmenize çok çok sevindim 😊

Congratulations @iremm ! You received a 1% upvote from @kryptoniabot & @kryptonia for your task of 900 SUP Today.

Remember to receive votes from @kryptoniabot

Run a task on Kryptonia.*Join free here Kryptonia Account
Use the tags KRYPTONIA or SUPERIORCOIN in your Steemit post.

Delegate to the Kryptonia Upvote by clicking links: 10SP , 50SP , 100SP , 500SP , 1000SP

Due to an increased amount of tasks, we have changed up the voting power to evenly spread out the Upvote amount.


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.

credit: @oendertuerk

Tebrikler!

Bu yazı Steemit Türkiye discord sunucusunda önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında günün yazısı olarak seçilerek oy kazanmıştır. #tr tagi altında kaliteli içeriklerizi görmekten mutluluk duyarız.


Detaylı bilgi için Steemit Türkiye Discord bağlantısını ziyaret edebilir ve ve #steemit post paylaşım kanalında yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

Kryptonia id blogjeremiah upvoted

Merhaba. Yazınız C² ekibi değerlendirmesi ile Trliste kürasyon kuyruğu tarafından oylanmıştır. Traile katılarak Steemit'te Türkçe yazılara siz de destek olabilirsiniz.

Sevgiler @trliste

Congratulations @iremm! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!