Korkaklık ve Cesurluk Arasındaki Çizgi

3년 전

Cesur olmak... Bunu başarabilmek için sanırım önce gerçek ve büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşmak gerek daha sonra zamanla bu olaylardan ders alarak cesur olabiliriz.

Yaşadığımız hayatta bazen farklı duyguları aynı anda yaşama imkanımız olur.

Bir insanı ne kadar çok seversen hatasına rastladığında ondan o kadar nefret edersin. çünkü sevgi ; bağlanmaktır, alışmaktır bazı şeyleri aşmaktır.hayal kırıklığına uğradığında yok olmaktır. o yüzden çok sevmezseniz nefret de etmezsiniz.

Hayatta her zaman aynı şeyleri tatmak pek de zevk vermeyecektir aslında, bazen hayata karşı kazanacağımız bazen de kaybedeceğimizi bilmek gerekir.
Her ne olursa olsun mücadeleyi bırakmamak gerek hatta tam aksine daha güçlü şekilde karşılık vermek gerekir. Mücadeleyi bıraktığınız an değişen tek şey hayatın sizi yenmesi olacaktır bu durum sizden başka kimseyi etkilemez çünkü hem hayat sizsiz de devam edecektir.

Yukarıda dedim ya hayal kırıklıkları ile daha cesur olursunuz diye işte bazen bu yaşadığınız olaylar öyle zamanlarda karşınıza çıkar ki sizi cesur olmak için fazlasıyla zorlar. Önceden yaptığımız hatalar ile yüzleştirerek bu durumu daha farklı yaşamamız için sayfalarca sebep sunarak bizi cesur olmaya mecbur bırakır.
Bu olaylarla birlikte zamanla karşılaştığımız durumlarda cesur olabilmek için eski yaşanmışlıklara geri dönmemize veya onlardan ders çıkarmaya gerek kalmadan tamamen cesur olarak hayatımıza devam edebiliriz. Hayattaki deneyimlerimiz bizleri buna zorlayacaktır.

Korkularınızla Yüzleşecek Cesaret

Hayatın kendi zorluklarıyla savaşırken bir de kendimizin çıkardığı sorunlarla ilgilenmeye vaktimiz olmaz. Bunu yapmanın tek bir yolu vardır o da korkularla yüzleşmek ve onları alt etmektir. Bu şekilde çok daha cesur biri olarak mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Kesinlikle hiçbir şeyden korkmayan tamamen korkusuz bir insan profili olduğunu düşünmeyin. Unutmayın korku bir duygudur ve her insanda bulunur. Her insan hayatında korku ile karşılaşmıştır ve bazıları onunla yaşamaya alışmıştır. Cesur birisi tam olarak hiçbir şeyden korkmayan korkusuz biri değildir aksine fazlasıyla korkusu olan ve bu korkularını zamanla alt etmiş kişilerdir.

En büyük zayıflığınızla yüzleşene kadar, kendi gücünüzün farkına varmazsınız.
-Susan Gale-

Bu sebeple ne kadar zorlu korku dolu ve riskli bir iş olursa olsun cesur olmanın da bir insan ait duygu olduğunu unutmamak gerekir. Tüm cesur duygularında altında büyük korkuların yattığını ve o cesur kişinin bu korkuları yenerek cesur biri olduğunu unutmayın.

Günlük korkular

Hayatta yüzleşilmesi gereken birçok korkunç olay vardır kimi işinden ayrılmaktan korkar kimi sevdiği birini kaybetmekten kimi de vereceği cevaplardan korkarak hayatlarını sürdürürler.
Tüm bu korkuların üstesinden gelmenin de çözümü yine zamanla kendi kendine oluşacak birkaç yaşanmışlık vardır.
Bilinçaltımızda her insanın aklına bir takım korkular yerleşmiştir.

Başarı nihai son değildir, başarısızlık da ölüm değildir: asıl olan devam etmeyi sağlayacak olan cesarettir.
-Winston Churchill-

Source Photo 1 Photo 2 Photo 3 Photo 4

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Hayat hep mücadele istiyor korkuşarımızdan kaçmak değil yüzleşmek ve mücadele etmek kazandırır.
Çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık ☺️

·

Haklısınız mücadele etmek en önemli şeylerden biridir
Teşekkürler

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

·

Teşekkürler


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.
·

Teşekkürler

Büyük Savaş ve Küçük Savaş var derler, herkes Büyük Savaşın başkaları ile olduğuna inanır aslında Büyük Savaş kendimizle olanıdır. Birey kendini tanıdığı ve bildiği zaman olgunluğa ulaşır. Olgunluk,varlığın hakikatine kendini taşır. Yaşam ve ölüm o an anlama bürünür. Herkesin gerçek özünü bulması duasıyla... Yazı güzel, içerikte ayrı güzel. Tebrik Ederim.