Co teď a co potom

작년

world-3043067_640.jpg

Nedá mi to nepsat o tom co v posledních dnech zažívám a zažíváme asi v různých podobách všichni.. Když @krakonos v nedávném actifitu vyzval abysme napsali o tom, co jsme v životě zažili neobvyklého (asi tak nějak) tak jsem se rozhodla popsat zážitky posledních dní.

No a co může být jiné a neobvyklejšího, než to, co se poslední dny a týdny kolem nás děje? To jsem šla minulé pondělí k doktorce ( no k té, co muži chodí jedině jako doprovod..) a ta mě nechala pro jistotu 14 dní doma. Ještě ten den jsem litovala, že nebudu moc na koncert, na který jsme měli hned na další den lístky. A hned další den přišla zpráva, že se koncert ruší, jako všechny větší akce. To mě překvapilo, ale co, koncert se odloží a já o něj možná nepřijdu. To je dobrá zpráva. A pak to šlo dál. Vyhlášen výjmečný stav a další opatření následovala. Tak letos jsem žádnou velkou a natož zahraniční dovolenou neplánovala..
Tak s ohledem na vycházky jsem se minulý pátek i neděli prošla venku a užila si trochu čestvého vzduchu. V úterý už jsem jen vyrazila do lékárny pro léky a měla zvláštní pocit, jak je tramvaj prázná a ulice vylidněné. Ještě než to bylo oficiálně nařízené, nosí většina těch které potkám roušku, nebo aspoň šátek nebo něco, co zakryje nos i ústa. V lékárně vyslechnu že paralen ani roušky nemají (lékárnice jsou v rouškách). Tak a vracím se domů ještě práznější tramvají a ty tři lidi co tam kromě mě jsou si udržují odstup..
Ve středu už šiju pokusně první roušky, aspoň pro rodinu, protože žádné zásoby látek doma nemám..
Voláme si s rodinou a mému mužíčkovi k narozeninám přejí až na vyjímky všichni na dálku. Oslava aspoň v úzkém rodinném kruhu se nekoná a já mu dlužím slíbený dárek, který jsme se chystali vybrat spolu, jenže obchody nám zavřeli.
Je to vážně zvláštní doba a chvíle. Ale mě osobně se moc líbilo vyjádření jedné ekonomky na ČT kde řešili současnou situaci. Podle ní se až se vzpamatujeme z tohoto pro nás šoku, tak nám to dá možnost lecos změnit a zlepšit. Já osobně to beru tak, že život je změna a výzva. Některé změny nás děsí, ale každá změna nás posune někam dál a nedovolí nám ustrnout. Také se ukázaly zlaté české ručičky, které šijí tvoří a pomáhají.

quotes-1449691_640.jpg

A tak nám snad jen zbývá udržet si trochu pozitivního nadhledu a víru, že se to zase přežene a i když nás to možná změní, tak nás to rozhodně poučí a posílí.
Tak se všichni opatrujte a držte a hlavně - nenechte se otrávit ;)

foto: pixabay

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trendingHIVE IS ALIVE!!!

JOIN US, YOU'LL HAVE EXACTLY THE SAME BALANCE AS YOU HAVE HERE ON STEEM WITHOUT THE CENTRALIZATION AND CENSORSHIP!!

https://hive.blog

  ·  작년

Skvělý popis dramatických událostí minulých dnů... :-*

!trdo
!BEER
!COFFEEA

·

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @zenuska!
@zenuska will receive 0.26869725 TRDO & @krakonos will get 0.17913150 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

  ·  작년

Díky za povzbuzení
!trdo
!COFFEEA
!BEER
!SHOP

Hezky vyjádřeno, co se teď děje. :-)
!trdo
!COFFEEA
!BEER

Congratulations @zenuska, your post successfully recieved 0.26869725 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.1791315 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site