Tematy Tygodnia #71 Prosta: TEMATY

5개월 전

Jesteśmy już po starcie, a teraz mamy przed sobą już prostą do celu. Zaczynamy! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w te bardzo szerokie ramy.

Na początku informacje - ostateczny termin publikacji to niedziela 25 sierpnia o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Jak dbać o zdrowie i się leczyć, gdy nie ma lekarza? Radzi średniowieczny kairski medyk


fot. P. Lewicka

Kto patrząc na sierp Księżyca na początku miesiąca powie: "Przysięgałem Bogu, że nie zjem cykorii ani mięsa" - to w tym miesiącu nie będzie go bolał ząb mądrości. Oto jedna z porad zdrowotnych XIV-wiecznego, kairskiego lekarza, którego dzieło przekłada arabistka, prof. Paulina Lewicka.

Luźne nawiązania do tematu: średniowiecze, medycyna alternatywna, przesądy, profilaktyka, islam.

Temat 2: Coraz więcej dzikich zwierząt na ulicach Poznania


fot. Wikimedia Commons

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy strażnicy miejscy przyjęli ponad 2,3 tys. zgłoszeń dotyczących zwierząt w Poznaniu. Mieszkańcy informowali m.in. o biegających po mieście dzikach, rannych ptakach, wężach, a także ropuchach i pająkach.

Luźne nawiązania do tematu: miasto, dzikie zwierzęta, straż miejska, zgłoszenie, Poznań.

Temat 3: Czasami sam siebie zadziwiam


fot. Pixabay

Każdy z nas ma swoją strefę komfortu, w której na co dzień przebywa i w niej jest nam najlepiej i najwygodniej. Działamy według jakichś swoich wewnętrznych reguł i ustaleń, a swoje zachowanie i reakcje w większości jesteśmy w stanie przewidzieć. Czasami jednak zdarzy się coś, co wytrąci nas z tego komfortu i postąpimy całkiem inaczej, nie według naszego “schematu”. Reakcja ta może być pozytywna lub też negatywna, ale to nie jest istotne, bo chodzi o ten moment, w którym zadajemy sobie pytanie - czy to właśnie ja to zrobiłem/zrobiłam? W jakich sytuacjach zadziwiasz samego/samą siebie?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT