Tematy Tygodnia #82 Granica: TEMATY

지난달

Czy granica będzie końcem podróży czy tylko jej nowym początkiem? Ciężko podróżuje się samemu po tych drogach i na tę chwilę ciężko powiedzieć, czy jest w ogóle jakiś sens…? Nawet nadzieje w końcu umiera.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 17 listopada o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: W. Brytania/ Odsłonięto tablicę poświęconą polskim kryptologom, którzy złamali Enigmę


fot. Pixabay

W niedzielę w Kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Londynie odsłonięto tablicę, upamiętniającą matematyków Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, którzy przyczynili się do złamania szyfru niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Luźne nawiązania do tematu: szyfr, tajemnica, ambasada, upamiętnienie, tablica.

Temat 2: MSWiA: Szanujmy symbole narodowe (komunikat)


fot. BIAŁO-CZERWONA I HYMN POLSKI

11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.

Luźne nawiązania do tematu: patriotyzm, flaga, wolność, państwo, słowa.

Temat 3: Coś się kończy, coś się zaczyna


fot. Pixabay

Milion różnych decyzji doprowadziły do tego, że jesteś dokładnie w tym miejscu. Wiele razy się wydawało, że to właśnie koniec, jednakże tak naprawdę było to początkiem czegoś całkiem nowego. Niekoniecznie lepszego lub gorszego, ale z całą pewnością innego. Reszta zależy tylko od ciebie. Podzielisz się historią ze swojego życia?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

@tipu curate

Posted using Partiko iOS

·