Routeburn Track - jeden z Great Walků na Novém Zélandu

2년 전

Ahoj čeští a slovenští Steemianové! Dovolte mi, abych Vám ukázal něco z krásy Nového Zélandu :)

Kdo už navštívil Nový Zéland, určitě ví, že zejména na jižním ostrově v oblasti Fiordlandu jsou jedny z nejkrásnějších tracků na světě. Jednou z nich je Routeburn track.
Trať Routeburn zahrnuje nádherný přechod přes jižní Alpy na Novém Zélandu a přenese vás neuvěřitelnou krajinou národních parků Mt Aspiring a Fiordland. Tato velká procházka Vám oficiálně zabere 2-4 dny, 32 km. Track začíná buď v Routeburn Shelter nebo The Divide.

Routeburn-Track-Profile.png
Zdroj obrázku: Wikipedia

Moje cesta vedla z Routeburn Shelter přes les do kopců a ledového průsmyku. Po 6,5 km jsme měli první zastávku v kempu, kde jsme strávili noc ve stanu bez spacáku, polštářů, karimatky atd. pouze stan... i když bylo léto... nedoporučuji :), ale ten výhled po ránu ze stanu stál za to...

IMG_20180127_173251_resized.jpg

Brzy ráno, promrzlí, jsme vyrazili na zbytek tracku (26km), nechtěli jsme zde strávit další noc :). Krajina byla moooc fajnááá.
Před Harrisovým sedlem (1255m) je Harrisovo jezero.

PANO_20180128_093337_resized.jpg

Po jezeru Harris se dostanete do Harrisova sedla. Populární boční výlet na Conical Hill (1515m) se obvykle jde odbočkou z hlavního tracku a nabízí 360 ° výhled na okolí. Ze sedla (1255 m) trasa prochází na jih podél Hollyford face, s rozsáhlými výhledy na Martins Bay a Tasmanské moře, předtím, než klesá strmá kamenitá stezka zig-zags do jezera Mackenzie.

IMG_20180128_120444_resized.jpg

Mezi těmito dvěma jezery můžete vidět krásu fjordu.

IMG_20180128_111109_1_resized.jpg

Tuto trať je možné překonat za jediný den, ale doporučuji, abyste strávili nejméně jednu noc v chatě nebo kempu.
Pokud se vám líbí divočina lesů, hory, jezera, potoky a skály, budete milovat tuto trasu.

FACT: V červenci 2016 zde český turista upadl a zemřel při postupu dolů k jezeru Mackenzie. Jeho partnerka došla po několika hodinách do chatky kde měsíc přežívala, dokud ji nenašli.
Takže buďte opatrní! :) obzvlášť v zimě

Díky za čtení a Carpe diem!

Váš Matýsek Kekošek :*

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

hustý, to nezní jako trip úplně vhodný pro každého.. tak aspoň, že na Zélandu nejsou medvědi nebo jiné šelmy, které by ještě více mohly ohrozit člověka na životě?

·

Pravda, že kromě ptáka kiwi a nepříjemných sandflys se ohrozit mužeš akorat ty sám, když přeceníš své síly :)

·
·

Jo, sandflies jsou super otravný, hlavně ze začátku, než si na ně "zvykneš" :) Jižák je na chození super (ikdyž sever má taky svý kouzlo). Co ty osobně považuješ za nejhezčí místo, který si zatím na NZ navštívil?

·
·
·

Asi nemám pouze jedno které bych vypíchl ale na severu písečné duny, Cape Reigna, Tongariro a okolí Rotoury...jižák určitě Fiordland, Milford Sound, okolí města Queenstown a Mt. Cook (track Mueller Hut) + West Coast....všechno ma něco do sebe a zdaleka všechno jsem ještě nenavštívil :D

·
·
·
·

Jestli budeš mít ještě cestu do Gisborne, doporučuju Rere Rock Slides, je to sranda:) za mě určitě nejkrásnější výhled je Roys Peak :) Tak užívej! :) Já už jsem zpět v ČR a ráda vzpomínám :)

·
·
·
·
·

Ja už jsem právě taky zpět v ČR...a Roys Peak ani Rere Rock Slides jsem nebyl...bohužel

  ·  2년 전

hey i gave you an upvote dont forget to follow me and upvote me for future upvotes

Wow!! Your photos are beautiful. Nice sceneries!!👍👍 I can touch the nature and beauty from photos. Thank you for sharing😊