Ya Çare Sizsiniz Ya Da Çaresizsiniz!

2년 전

Photo: Johannes Plenio

Kiminle konuşsak, dertleşsek hepimizin ortak bir noktası ortaya çıkıveriyor, çaresizlik. Yaşamımız süresince gerçekleşen olaylar sonucunda çeşitli sorunlarla baş başa kalabiliyoruz. Gerek dış etkenler, gerekse içimizdeki sıkıntılar başımızı aşkın dertlerle dolup taşıyor. Bazen de bu durumu kabullenemiyor, büyük umutsuzluğa kapılıyoruz.

Kimimiz kaderimize küsüp tükenmeyen yalnızlığımızla baş başa kalıyoruz. Ömrümüzün bu şekilde süreceğini düşünerek çaresizliğin içine hapsoluyoruz. Başkalarının başarılarına, olanaklarına ve daha nice şeye imrenerek bakıyoruz. Oysaki gün yüzüne çıkmamış olan içimizdeki cevherler umutsuzluklarımızla birlikte sönüp kayboluyor.

Her şey keşfetmekle başlar. Çevremizdeki olayları keşfettiğimiz gibi kendimizi de keşfetmeliyiz. Yaşamımızdaki amaçlara yönelmemiz için iç dünyamıza doğru bir yolculuk yapıp bu keşfi sağlamalıyız. Bunu sağladığımız zaman amaçlarımız için birçok girişimimiz olacaktır. Her girişim çözüme ulaşmak için atılacak birer adım olacaktır. Bu durumda da hem kendimiz hem de çevremiz için bir çare oluruz. Ulaşmaya çalıştığımızın aslında kendimizde olduğunu görmek, yeteneklerimizin farkına varmak bizi daha fazla çalışmaya sevk edecektir. Çalışıp üretmek ve geliştirmek çarenin kendimiz olduğunun apaçık göstergesidir.

Ne yaparsanız yapın, ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT